VORTAL BHP
Aktualnie jest 860 Linki i 253 kategori(e) w naszej bazie
WARTE ODWIEDZENIA
 Co nowego Pierwsza 10 Zarekomenduj nas Nowe konto "" Zaloguj 06 października 2024
KONTAKT Z NAMI

Robert Łabuzek
+48501700846
 
Masz problem z BHP
szukasz odpowiedzi ?
Szybko i gratisowo otrzymasz poradę
zadzwoń lub napisz na maila.

Na stronie przebywa obecnie....

Obecnie jest 85 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Menu główne


Google

Przeszukuj WWW
Szukaj z www.bhpekspert.pl

Kategoria: OCHRONA ŚRODOWISKA

Teksty opublikowane w tej kategorii.

    12   >

Autor : God _DNIA 03-04-2008 - 10:00 | 9086 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : "BHP"Czy można poddać odzyskowi odpady inne niż ujęte w pozwoleniu?
Ochrona Środowiska

Czy można poddać odzyskowi odpady inne niż ujęte w pozwoleniu?


2008-03-31

Pytanie:


Prowadzę firmę, która posiada pozwolenie na odzysk odpadów w procesie R-3 (kompostowanie). Chciałabym przyjąć odpady, których nie obejmuje moje pozwolenie, jednak przeznaczone do odzysku w procesie R-10 (osady z klarowania wody 190901 i 190902).





Autor : kodeks _DNIA 31-12-2007 - 09:18 | 5636 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Ochrona Środowiska ścieki,pola elektroenergertyczne
Ochrona Środowiska Zbiorcze zestawienia danych



Autor : kodeks _DNIA 31-12-2007 - 09:17 | 5710 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : ODPADY Raport o środowisku bardziej szczegółowy
Ochrona Środowiska

Przedsiębiorcy muszą wysyłać do urzędów marszałkowskich coraz dokładniejsze dane o gospodarowaniu odpadami. Niestety, nie zawsze przekłada się to na lepszą i aktualniejszą informację o stanie środowiska.

Być może sytuacja zmieni się nieco po wejściu w życie od 1 stycznia 2008 r. nowych przepisów o sposobie udostępniania informacji o środowisku, a także rozporządzeń o warunkach i zakresie dostępu do wojewódzkiej bazy danych dotyczącej wytwarzania i gospodarowania odpadami oraz w sprawie sporządzania raportu wojewódzkiego (chodzi także o odpady). Po zmianach dostęp do informacji będzie miało więcej instytucji. Marszałek województwa zapewni nieodpłatny dostęp do informacji z wojewódzkiej bazy danych o odpadach (wraz z rejestrem udzielanych zezwoleń):

 




Autor : God _DNIA 29-12-2007 - 19:55 | 13300 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Nowe możliwości finansowania inwestycji
Ochrona Środowiska

Nowe możliwości finansowania inwestycji dotyczących ochrony środowiska w firmie na lata 2007 - 2013


Od 2007 roku pojawiła się nowa propozycja finansowania przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska dla przedsiębiorców prywatnych. Jest nią finansowany z środków UE Program Operacyjny "Infrastruktura i Środowisko". Instytucjami właściwymi w sprawie realizacji programu jest Ministerstwo Środowiska oraz Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. W ramach programu będą realizowane liczne priorytety, w tym kilka dotyczących ochrony środowiska. Są wśród nich następujące:




Autor : God _DNIA 29-12-2007 - 11:42 | 17052 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Czy budowa hali fabrycznej do realizacji produkcji przemysłu maszynowego - obróbka skrawaniem, wymaga decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych?
Ochrona Środowiska

Czy budowa hali fabrycznej do realizacji produkcji przemysłu maszynowego - obróbka skrawaniem, wymaga decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych?




Autor : God _DNIA 29-11-2007 - 07:55 | 14491 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Od nowego roku wywóz śmieci będzie droższy niż recykling
Ochrona Środowiska

Od nowego roku więcej zapłacimy za wywóz odpadów z gospodarstw domowych. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie opłat za korzystanie ze środowiska (Dz.U. z 2007 r. nr 106, poz. 723) będą wyższe stawki za składowanie odpadów komunalnych. Za tonę śmieci z gospodarstw domowych, które trafią na wysypisko, firmy wywozowe będą płacić 75 zł, a nie 15 zł - jak to jest obecnie. Podwyższone stawki mają wymusić na firmach odbierających odpady komunalne od mieszkańców gmin kierowanie śmieci do segregacji i ich recyklingu.




Autor : God _DNIA 27-10-2007 - 06:27 | 14753 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Czy przedsiębiorca wytwarzający odpady powinien posiadać decyzję
Ochrona Środowiska

Pytanie


Czy w świetle obowiązujących przepisów przedsiębiorca wytwarzający odpady powinien posiadać decyzję uzgadniającą sposób postępowania z odpadami innymi niż niebezpieczne? Czy istnieje jakaś podstawa prawna? Jeśli tak, to co powinno być zawarte we wniosku o uzyskanie takiej decyzji? Czy coś grozi przedsiębiorcy, jeśli ważność takiej decyzji upłynęła z końcem 2004 r. i do dnia dzisiejszego nie ma nowej ważnej?




Autor : God _DNIA 25-10-2007 - 08:28 | 13176 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Akty prawne Nowości z 22.10;24.10.2007 Ochrona środowiska
Ochrona Środowiska Ochrona środowiska  Akty prawne Nowości z 22.10.–24.10.2007
 Otwórz poniżej


 





Autor : God _DNIA 25-10-2007 - 08:25 | 21778 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Ewidencja odpadów
Ochrona Środowiska

Na podstawie art. 36 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach, każdy posiadacz odpadów jest obowiązany do prowadzenia ewidencji odpadów Obowiązek prowadzenia ewidencji wynika z mocy prawa i powinien ją prowadzić również podmiot, który nie dopełnił innych wymagań związanych z gospodarką odpadami np. nie uzyskał wymaganej w tym zakresie decyzji. Niewykonywanie obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów lub wykonywanie nieterminowo lub niezgodnie ze stanem rzeczywistym stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny.


Ewidencję obowiązany jest prowadzić:


(Cały artykuł: 'Ewidencja odpadów' |4436 więcej słów||Wyślij artykuł do znajomych|Strona gotowa do druku)


Autor : God _DNIA 25-10-2007 - 08:03 | 10897 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : IPPC Ministerstwo odpowiada
Ochrona Środowiska W związku z kierowanymi do Ministerstwa Środowiska licznymi zapytaniami, które dotyczą zagadnień związanych z wydawaniem pozwoleń zintegrowanych, wyjaśniamy: 1. Zgodnie z przepisami prawa wszyscy prowadzący instalacje mogące powodować znaczne zanieczyszczenie poszczególnych elementów przyrodniczych albo środowiska jako całości, mają obowiązek uzyskania tego pozwolenia najpóźniej do 30 października 2007 r. Brak jest jednak jakichkolwiek podstaw prawnych, które uniemożliwiłyby wydanie pozwolenia zintegrowanego po tym terminie. W stosunku do każdego wniosku spełniającego wymagania formalne należy przeprowadzić postępowanie administracyjne kończące się wydaniem pozwolenia bądź odmową jego wydania.

 tutaj otwórz

(|86 więcej słów||Wyślij artykuł do znajomych|Strona gotowa do druku)


Autor : God _DNIA 06-09-2007 - 06:45 | 39013 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Odpowiedzialność przedsiębiorcy za zanieczyszczanie środowiska
Ochrona Środowiska
Każdy przedsiębiorca, prowadząc działalność gospodarczą, korzysta ze środowiska, musi więc podporządkować się wymaganiom związanym z jego ochroną.


Odpowiedzialność przedsiębiorcy za zanieczyszczanie środowiska


Zasada materialnej odpowiedzialności sprawcy zanieczyszczenia

Jedną z podstawowych zasad ochrony środowiska, która najbardziej dotyka przedsiębiorców, jest zasada materialnej odpowiedzialności sprawcy zanieczyszczenia.

Obowiązki przedsiębiorcy


Do najważniejszych obowiązków przedsiębiorców należy:

- ochrona jakości środowiska i jego zasobów, a więc ochrona jakości powietrza, wód, gleby i ziemi, ograniczenie hałasu, promieniowania jonizującego i pól elektromagnetycznych, kontrola wytwarzania i gospodarowania odpadami,

- uzyskanie odpowiednich decyzji administracyjnych (np. pozwolenia na wprowadzenie gazów lub pyłów do powietrza),

- ochrona środowiska przed zanieczyszczeniami, czyli podejmowanie przez przedsiębiorców działań umożliwiających zachowanie lub przywrócenie równowagi przyrodniczej albo zaniechanie działań naruszających tę równowagę),

- ponoszenie opłat za korzystanie ze środowiska (np. w związku z emisją pyłów do powietrza, odprowadzaniem ścieków do zbiornika, poborem wody, składowaniem odpadów),

- wnoszenie opłat produktowych, eksploatacyjnych, koncesyjnych (np. za wydobywaną kopalinę),

- prowadzenie ewidencji rodzajów i wielkości korzystania ze środowiska (np. ewidencja odpadów, poboru wody, emisji substancji do powietrza, ścieków do wód lub do ziemi),

- prowadzenie pomiarów emisji pyłów i gazów wprowadzanych do powietrza, ścieków wprowadzanych do wód lub do ziemi,

- opracowania dokumentów związanych z możliwością wystąpienia poważnych awarii,

- przedkładania sprawozdań dotyczących korzystania ze środowiska do właściwych organów (np. do wojewódzkiego inspektora środowiska, marszałka województwa, wojewody, starosty, wójta).


Pozwolenie lub zezwolenie


Przedsiębiorca, który chce wprowadzić: gazy lub pyły do powietrza, ścieki do wód lub do ziemi, wytwarzać odpady - musi uzyskać odpowiednią decyzję administracyjną. Decyzja jest również potrzebna, gdy przedsiębiorca zamierza przekroczyć dopuszczalne poziomy hałasu.

Uzyskanie decyzji wymagane jest również, aby prowadzić pobór wody z własnych ujęć oraz prowadzić działalność w zakresie zbierania, odbioru, transportu, odzysku lub unieszkodliwienia odpadów. Wykonanie decyzji nadzorują organy administracji publicznej (starosta, wojewódzki inspektor ochrony środowiska, dyrektor regionalnego zarządu gospodarki wodnej).

Występują dwa rodzaje aktów administracyjnych reglamentujących prowadzenie działalności wpływającej na środowisko: pozwolenia i zezwolenia. Pozwolenie ma charakter decyzji ograniczającej prowadzenie określonego rodzaju działalności gospodarczej. Zezwolenie jest warunkiem prowadzenia działalności gospodarczej w określony sposób - poprzez użytkowanie instalacji, która powoduje wprowadzenie do środowiska substancji lub energii. Obie decyzje muszą być uzyskane przed rozpoczęciem prowadzenia działalności gospodarczej.


Wydanie pozwolenia emisyjnego


Pozwolenie na wprowadzenie do środowiska substancji lub energii nazywa się pozwoleniem emisyjnym. Emisja oznacza dozwolone przepisami odprowadzenie. Eksploatacja instalacji, która nie wymaga pozwolenia na emisję może być objęta obowiązkiem zgłoszenia do właściwego organu zamiaru rozpoczęcia eksploatacji. Ten rodzaj obowiązku może dotyczyć instalacji negatywnie oddziałującej na środowisko, wskazanych w rozporządzeniu z 22 grudnia 2004 r. w sprawie rodzajów instalacji, których eksploatacja wymaga zgłoszenia. Chodzi m.in. o instalacje do produkcji węgla drzewnego, suszenia zboża lub innych płodów rolnych, stosowane w młynach spożywczych lub w gastronomii przystosowanej do obsługi więcej niż 500 osób na dobę.

Pozwolenie emisyjne wydaje starosta albo wojewoda w trybie regulowanym przez przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego - na wniosek zainteresowanego. Za złożenie wniosku odpowiada prowadzący instalację, nawet w sytuacji, gdy emisję powoduje inny podmiot lub emisja powstaje na skutek czasowej działalności, na przykład podczas remontu.

Wniosek powinien zawierać dane dotyczące położenia instalacji, prowadzącego instalacje, tytułu prawnego do instalacji, typu instalacji oraz wykorzystywanej technologii. Organ ochrony środowiska, wydając pozwolenie, ma obowiązek sprawdzenia tych wymagań oraz odpowiedniego ukształtowania treści pozwolenia. Wniosek powinien również zawierać dane charakteryzujące przewidywaną emisję. Mają one dotyczyć zarówno poziomu emisji, jak i jej oddziaływania na środowisko we wszystkich warunkach funkcjonowania instalacji. Wnioskodawca powinien również wskazać, jakie działania będzie podejmował w celu eliminacji lub ograniczenia emisji oraz określić zakres prowadzonego monitoringu emisji.

Pozwolenia emisyjne są zawsze wydawane na czas oznaczony - maksymalnie na dziesięć lat. Jeżeli przemawia za tym szczególnie ważny interes społeczny związany z ochroną środowiska, a w szczególności z pogorszeniem stanu środowiska w znacznych rozmiarach, w pozwoleniu emisyjnym może być ustanowione zabezpieczenie roszczeń z tytułu wystąpienia negatywnych skutków w środowisku.




Autor : God _DNIA 18-06-2007 - 06:06 | 16071 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Projekt redukcji emisji gazów cieplarnianych
Ochrona Środowiska

Projekt ustawy o instrumentach wspomagających redukcję emisji do powietrza gazów cieplarnianych i innych substancji - przedmiot regulacji



Dwa lata obowiązywania ustawy z dnia 22 grudnia 2004 r. o handlu uprawnieniami do emisji do powietrza gazów cieplarnianych i innych substancji pokazały, że nie spełnia ona wszystkich pokładanych w niej nadziei wynikających z transpozycji dyrektywy 2003/87/WE z dnia 13 października 2003 r. ustanawiającej system handlu przydziałami emisji gazów cieplarnianych we Wspólnocie oraz zmieniającej dyrektywę 96/61/WE oraz dyrektywy 2004/101/WE (Dz.U.U.L.03.275.32).


W obecnie obowiązujących przepisach prawnych nie było uregulowań dotyczących zasad zatwierdzania projektów wspólnych wdrożeń, zasad działania Krajowego Systemu Inwentaryzacji Emisji, zasad określania krajowych, regionalnych czy sektorowych limitów substancji wprowadzanych do powietrza.





Autor : God _DNIA 17-06-2007 - 10:19 | 14826 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : PRTR Rejestr Uwalniania i Transferu Zanieczyszczeń
Ochrona Środowiska
Nowelizacja prawa ochrony środowiska zawiera ważne dla przedsiębiorców szczegóły dotyczące funkcjonowania europejskiego rejestru uwalniania i transferu zanieczyszczeń. Obowiązki z tym związane mają już od 1 stycznia 2007 r. niektóre większe zakłady



Od 1 stycznia 2007 r. emisje substancji do powietrza i wody oraz przekazywanie odpadów z dużych instalacji przemysłowych powinno być podawane w raportach w ramach europejskiego rejestru uwalniania i transferu zanieczyszczeń (w skrócie E-PRTR, ang. European Pollutant Release and Transfer Register). Wymaganie to zostało wprowadzone przez rozporządzenie 166/2006/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 18 stycznia 2006 r. Terminy i miejsca składania raportów w Polsce uszczegółowia ostatnia nowelizacja prawa ochrony środowiska (z 26 kwietnia 2007 r.).




Autor : God _DNIA 21-03-2007 - 05:39 | 16082 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Kiedy hala lub garaż zagrożą przyrodzie
Ochrona Środowiska
Przedsiębiorcy coraz częściej muszą stosować się do skomplikowanych przepisów związanych z ocenami oddziaływania na środowisko. Niedawno Ministerstwo Środowiska wyjaśniło kilka kwestii interesujących biznesmenów

Konkretnie chodzi o sprawy związane z kwalifikowaniem poszczególnych przedsięwzięć inwestycyjnych do sporządzania raportów środowiskowych.


Nie zawsze hala do raportu

O tym, jakie inwestycje wymagają takich raportów, mówi rozporządzenie Rady Ministrów z 9 listopada 2004 r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko (DzU z 2004 r. nr 257, poz. 2573 ze zm.).


Tekst rozporzadzenia




Autor : God _DNIA 10-02-2007 - 08:36 | 7323 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Przedsię­biorstwem przyjaznym środowisku" została firma Mittal Steel Poland.
Ochrona Środowiska
Przedsię­biorstwem przyjaznym środowisku  została firma Mittal Steel Poland.

Rozstrzygnięto VIII edycję Narodowego Konkursu Ekologicz­nego „Przyjaźni środowisku'". Laureatem konkursu w kategorii „Przedsię­biorstwo przyjazne środowisku" została firma Mittal Steel Poland.




Autor : God _DNIA 25-01-2007 - 09:27 | 13599 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : PRZEDSIĘBIORCY MUSZĄ PAMIĘTAĆ O TERMINACH ROZLICZEŃ
Ochrona Środowiska
PRZEDSIĘBIORCY MUSZĄ PAMIĘTAĆ O TERMINACH ROZLICZEŃ


Prześlij sprawozdania marszałkowi, inspektorowi i wojewodzie



Tylko dwa tygodnie zostały przedsiębiorcom na rozliczenie się z obowiązków ekologicznych. Dziś o nich przypominamy



Za korzystanie ze środowiska


31 stycznia 2007 r. to ostatni dzień na rozliczenie się z opłat za korzystanie ze środowiska w II półroczu 2006 r. W tym samym czasie przedsiębiorcy muszą też przesłać, i to aż w dwa miejsca, sprawozdania na odpowiednich formularzach (w ustawie i rozporządzeniu są one określone jako wykazy).




Autor : God _DNIA 09-01-2007 - 11:58 | 5186 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Rozlicz pralki i komputery
Ochrona Środowiska
DO 15 STYCZNIA
Rozlicz pralki i komputery

Przedsiębiorcy wprowadzający na rynek sprzęt elektryczny i elektroniczny muszą do 15 stycznia złożyć kwartalne sprawozdanie. Rozliczą się w nim za IV kwartał 2006 r.

 

Taki dokument firmy składają już po raz drugi. Pierwszy raz musiały to zrobić do 16 października 2006 r. (za III kwartał 2006 r.).




Autor : God _DNIA 09-01-2007 - 11:53 | 5609 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Przewoziłeś fajerwerki - wyślij sprawozdanie wojewodzie
Ochrona Środowiska
Przewoziłeś fajerwerki - wyślij sprawozdanie wojewodzie



Przewoźnicy muszą do końca stycznia 2007 r. przesłać sprawozdanie dotyczące towarów niebezpiecznych za ubiegły rok. Muszą też przygotować się do zmian, które wprowadza znowelizowana umowa ADR



Najnowsza nowelizacja umowy ADR weszła w życie od początku 2007 r., ma jednak sześciomiesięczny okres przejściowy. Dla przedsiębiorców oznacza, że zmiany będą musieli wprowadzić od 1 lipca 2007 r.





Autor : God _DNIA 29-11-2006 - 23:59 | 5359 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Znów więcej za zanieczyszczanie bez pozwolenia
Ochrona Środowiska
OD PRZYSZŁEGO ROKU WYŻSZE OPŁATY ZA KORZYSTANIE ZE ŚRODOWISKA


Znów więcej za zanieczyszczanie bez pozwolenia



W 2007 r. niektórzy przedsiębiorcy zapłacą więcej za korzystanie ze środowiska. Aż dwa razy wyższe niż w 2006 r. będą tzw. opłaty podwyższone



Przedsiębiorcy płacą opłaty podwyższone za brak wymaganego pozwolenia na korzystanie ze środowiska (zgodnie z art. 292 prawa ochrony środowiska). Trzeba je płacić za:

- wprowadzanie do powietrza gazów lub pyłów,

-pobór wód,

- wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi.




Autor : God _DNIA 28-11-2006 - 21:58 | 12092 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Coraz trudniej jest ustalić wysokość opłat za emisję spalin do atmosfery
Ochrona Środowiska
BRAKUJE ODPOWIEDNICH PRZEPISÓW


Coraz trudniej jest ustalić wysokość opłat za emisję spalin do atmosfery



Przedsiębiorcy muszą sami ustalać wysokość opłat środowiskowych za wprowadzane do powietrza zanieczyszczenia z paliw. Ale brakuje odpowiednich przepisów. Efekt jest taki, że jeżeli marszałek województwa zakwestionuje obliczenia i sam ustali wysokość opłaty, to przedsiębiorca płaci odsetki za zwłokę



Autor : God _DNIA 17-10-2006 - 04:23 | 5502 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
Ochrona Środowiska Początki działania Inspekcji Ochrony Środowiska sięgają września 1980 r., kiedy to na mocy nowej ustawy o ochronie i kształtowaniu środowiska Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie Państwowej Inspekcji Ochrony Środowiska. Te akty prawne stworzyły podstawy dla działania inspekcji i wdrożenia jednolitego systemu kontroli przestrzegania prawa ochrony środowiska oraz badania stanu środowiska w skali całego kraju.



Autor : prawo _DNIA 23-08-2006 - 22:01 | 5426 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : OCHRONA SRODOWISKA - system przydzialu uprawnien
Ochrona Środowiska

Hinduski magnat zgarnie najwięcej

Mittal Steel Poland wypuścił do atmosfery dwa razy mniej dwutlenku węgla, niż wynoszą przyznane tej firmie limity. Nadwyżkę może sprzedać i zarobić w ten sposób pół miliarda złotych. Innym przedsiębiorstwom uprawnień do emisji gazów zabrakło



Autor : kierowcy _DNIA 07-08-2006 - 08:47 | 5765 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Prawo Ochrony Środowika
Ochrona Środowiska
OCHRONA ŚRODOWISKA
OBWIESZCZENIE MARSZAŁKA SEJMU
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 4 lipca 2006 r. w sprawie
ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy
Dz.U. Nr 129, poz. 902, z dnia 19.07.2006



Autor : bhpekspert _DNIA 23-05-2006 - 11:31 | 6997 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Ministerstwo Środowiska opublikowało projekt KPRU na lata 2008-20012
Ochrona Środowiska Ministerstwo Środowiska opublikowało projekt Krajowego Planu Rozdziału Uprawnień do emisji dwutlenku węgla w drugim okresie rozliczeniowym (lata 2008 - 2012).





Autor : bhpekspert _DNIA 10-11-2005 - 06:27 | 6383 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Unijne dotacje dla firm na ochronę środowiska
Ochrona Środowiska
PRZYKŁAD Firma produkująca środki opatrunkowe i parafarmaceutyki,ma problemy z utrzymaniem norm w zakresie ochrony środowiska (główny problem to gospodarka odpadami). Zamierzam pozyskać fundusze strukturalne na niezbędne inwestycje w tym zakresie. Kiedy będzie można składać wnioski i jakie projekty mogą liczyć na dofinansowanie?



Autor : bhpekspert _DNIA 31-10-2005 - 10:04 | 18335 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : WYKONUJEMY WNIOSKI O POZWOLENIA ZINTEGROWANE
Ochrona Środowiska
Przedsiębiorcy prowadzący instalację, której funkcjonowanie, ze względu na rodzaj i skalę prowadzonej w niej działalności, może powodować znaczne zanieczyszczenie poszczególnych elementów przyrodniczych albo środowiska jako całości, są zobowiazani do uzyskania tak zwanego pozwolenia zintegrowanego zgodnie z art. 201 ustawy ? Prawo ochrony środowiska z dnia 27 kwietnia 2001 r.




Autor : bhpekspert _DNIA 27-09-2004 - 11:58 | 6847 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Huta.Produkcja.Ochrona ¦rodowiska
Ochrona Środowiska Wzrost produkcji stali oznacza większe zanieczyszczenie powietrza


W I połowie tego roku dawna Huta im. Tadeusza Sendzimira wyemitowała do atmosfery o ponad 170 ton pyłu więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wyższa emisja zanieczyszczeń tłumaczona jest wzrostem produkcji stali.




Autor : vademecum _DNIA 20-05-2004 - 08:11 | 8165 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Unijne normy ochrony środowiska - znaczenie dla sektora MŚP
Ochrona Środowiska Ochrona środowiska to jeden z priorytetów Unii, która "dorobiła się" w tym obszarze dziesiątek dyrektyw ograniczających emisję spalin, ścieków, szkodliwych substancji itp. Państwa członkowskie wcielają te dyrektywy do swojego krajowego ustawodawstwa. I to samo robi Polska już od kilku lat. Jednak kilku nakazów i zakazów - tych, których wdrożenie kosztuje najwięcej - w Polsce jeszcze nie wprowadzono. Stanie się to jednak w ciągu najbliższych lat.



Autor : prawoochrony _DNIA 18-03-2004 - 02:45 | 7682 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : IPPC ? pozwolenie zintegrowane
Ochrona Środowiska Przedsiębiorcy prowadzący instalację, której funkcjonowanie, ze względu na rodzaj i skalę prowadzonej w niej działalności, może powodować znaczne zanieczyszczenie poszczególnych elementów przyrodniczych albo środowiska jako całości, są zoobowiązani do uzyskania tak zwanego pozwolenia zintegrowanego zgodnie z art. 201 ustawy ? Prawo ochrony środowiska z dnia 27 kwietnia 2001 r.



Autor : prawoochrony _DNIA 27-01-2004 - 06:48 | 6775 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : BAT Pozwolenia zintegrowane
Ochrona Środowiska Ochrona środowiska. Pozwolenia zintegrowane na korzystanie ze środowiska.

Zaledwie osiem polskich firm uzyskało dotychczas pozwolenia zintegrowane i może działać zgodnie z unijnymi wymogami w zakresie ochrony środowiska. Takie pozwolenie musi uzyskać jeszcze ponad 2 tys. firm. Wiele z nich ma na to jeszcze tylko kilka miesięcy. W przeciwnym razie grozi im zamknięcie działalności. O skali przedsięwzięcia świadczą wydatki na dostosowanie tych przedsiębiorstw do wymogów ekologicznych, które szacuje się na ok. 100 mld zł.





    12   >

INDIE 2015


Nasza nowa strona


Kodeks pracy


OKRESOWY Dla SŁUŻBY BHP, SZKOLENIE SIP


Kategorie


POZWOLENIA ZINTEGROWANE-HANDEL CO2


Głosowanie

Czy Państwowa Inspekcja Pracy spełnia swoją rolę

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 333
Komentarzy: 1


Polecamy ebooki



BHP EKSPERT Sp.z o.o.

NIP 678-315-47-15 KRS 0000558141 bhpekspert@gmail.com
tel.kom.(0)501-700-846
Tworzenie strony: 0,327772855759 sekund.