VORTAL BHP
Aktualnie jest 860 Linki i 253 kategori(e) w naszej bazie
WARTE ODWIEDZENIA
 Co nowego Pierwsza 10 Zarekomenduj nas Nowe konto "" Zaloguj 22 lipca 2024
KONTAKT Z NAMI

Robert Łabuzek
+48501700846
 
Masz problem z BHP
szukasz odpowiedzi ?
Szybko i gratisowo otrzymasz poradę
zadzwoń lub napisz na maila.

Na stronie przebywa obecnie....

Obecnie jest 28 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Menu główne


Google

Przeszukuj WWW
Szukaj z www.bhpekspert.pl

Kategoria: Nie tylko BHP

Teksty opublikowane w tej kategorii.
Autor : God _DNIA 06-08-2023 - 16:44 | 686 raz(y) oglądano.
Nie tylko BHP : Dzięki tej metodzie rzuciłem palenie
Nauka
Dzięki tej metodzie w 2015 roku rzuciłem palenie.

Palenie chyba bez ząciągania, ale dokładnie nie pamiętam zacząłem w wieku około ośmiu lat. Dzieciństwo spędzałem w Koszycach u swoich dziadków. Zaraziłem się od kogoś wędkowaniem i z bambusowym kijem chodziłem na ryby na wodne rozlewisko nazywane przez tubylców jazami, które pozostało po starym młynie, a było bogate w karpie i karasie. 

Do pierwszej klasy szkoły podstawowej chodziłem u dziadków  w Koszycach, a nie w Krakowie  bo mój ojciec


był alkoholikiem i często urządzał pijackie awantury co  nie stwarzało   właściwej atmosfery dla rozwoju dziecka, a  mogłem mieć wtedy  jakieś osiem lat.

Pamiętam, w szkole chłopca nie pamiętam imienia nazywał się  Drabik, który był od dzieci w klasie starszy, gdyż po raz kolejny, nie wiem który ? powtarzał pierwsza klasę z powodu braku wyników w nauce, ale mającego zadatki na margines społeczny , który palił nałogowo papierosy SPORT  , no i pewnie dlatego mi imponował , gdyż zakrawał na dorosłego. I ten właśnie chłopak zabierał mnie, ucznia klasy pierwszej , po lekcjach ze sobą  do Dalanowa, gdzie on mieszkał  i pokazywał jak się pali papierosy.

Jak wspomniałem wcześniej, chodziłem na ryby na jazy.

Pewnego przedpołudnia  na parę dni  przed komunią świętą poszedłem na ryby na jazy i podczas wędkowania podpalałem papierosy. Nie zdawałem  sobie sprawy, że może  mnie ktoś widzieć, ale fakt faktem ktoś doniósł o tym mojemu dziadkowi Janowi Molicki.

Dziadek był szanowanym członkiem ówczesnej  społeczności i po tej wiadomości dosłownie  wpadł  w szał i  "wściekł się". 

Natychmiastowo zostałem sciągnięty z ryb do domu gdzie dostałem takie lanie rzemiennym pasem po dupie i nogach, że do Komuni Świętej 


poszedłem z pręgami i siniakami na nogach. 

Lanie odzwyczaiło mnie od papierosów do czasów Liceum gdzie podczas edukacji w XVI LO w nowej Hucie paliłem już nałogowo. Dziadek był moim idolem i najukochańszą osoba mojego życia. Kochałem go ponad wszystko i gdy umierał na zawał w Szpitalu Żeromskiego w Nowej Hucie, gdyby lekarze zażądali  mojej nogi albo ręki w zamian za życie dziadka , to bez wahania bym je oddał.

poniżej fotka klasa VIb szkoła podstawowa  nr 88 Szklane Domy 1 rok 1970 Nowa Huta , wszyscy mamy po trzynaście lat  ( granatowe fartuszki nikomu nie przeszkadzały)
W lutym  2015 roku wraz z żoną mieliśmy zaproszenie do Indii do Kalkuty na ślub syna ówczesnego  szefa mojej żony. Przelot do Monachium a następnie do Kalkuty i siedmiodniowe uczestnictwo w weselu,  było całkowicie  sponsorowane przez  ówczesnego szefa mojej żony przez Pana D. Nie mogłem uwierzyć, że zaproszenie jest prawdą a nie snem,  tym bardziej że było całkowicie sponsorowane, to jest przelot, pobyt w hotelu, uczestnictwo uroczystościach ślubnych. Kiedy już dotarło do mojej świadomości że lecimy  do Indii.to przeraziła mnie jedna myśl. 

Jak wytrzymam ośmio godzinny lot z Monachium do Kalkuty bez zapalenia papierosa? 

a byłem nałogowym palaczem wypalającym za dobę dwie paczki Marlboro to jest w ciągu dnia i nocy. Mogłem nie jeść, ale musiałem mieć papierosy. Gdy budziłem się w nocy o trzeciej nad ranem i nie miałem co zapalić ? to wsiadałem w samochód i jechałem  na stacje benzynową po papierosy.Autor : God _DNIA 10-12-2014 - 09:15 | 4500 raz(y) oglądano.
Nie tylko BHP : Młodzi Polacy nie chcą żyć w POLSCE
Ciekawe tematy - Nie tylko BHP
Praca. Rząd chwali się stałym spadkiem bezrobocia, a tymczasem co trzeci młody Polak chce wyjechać za pracą na obczyznę. To druga fala emigracji w ostatnich 25 latach. W innych krajach ludzie czują się o wiele bezpieczniejsi.
Litr mleka za 15 zł, chleb za 10, małe piwo za 8… Norweskie ceny mogą dobić. Ale nie kogoś, kto dostaje norweską pensję. Czyli od 10 tys. zł w górę. Tyle zarabia sprzątaczka. Trzypokojowe mieszkanie wynajmie za 5 tysięcy, jedzenie „w prawie polskich cenach” kupi w taniej sieci (wychodzi tysiąc miesięcznie), jeśli dołożyć hojne skandynawskie zasiłki, ulgi itp. – spokojnie odłoży od 3 do 4 tysięcy miesięcznie. Rodzina spod Gorlic – on tynkuje, ona maluje ściany – zaoszczędziła w siedem lat 750 tys. zł na norweski dom. I nie zamierza wracać. Bo i po co?
Autor : God _DNIA 31-12-2011 - 07:20 | 5241 raz(y) oglądano.
Nie tylko BHP : Pytania i odpowiedzi - Często zadawane pytania
Ogólne informacje Pierwszy i największy internetowy vortal udzielający odpowiedzi na pytania z zakresu bhp i prawa pracy.Znajdziesz u nas porady i nowości dotyczące wypadkow,szkoleń,Autor : prawo _DNIA 10-09-2006 - 00:29 | 7854 raz(y) oglądano.
Nie tylko BHP : Fryzjerskie show
Zdrowie Kraków i Poznań uważane są obecnie za fryzjerskie potęgi. Pochodzi stąd najwięcej mistrzów grzebienia, których talenty zostały uznane na polskich i międzynarodowych konkursach.

(Cały artykuł: 'Fryzjerskie show' |1709 więcej słów||Wyślij artykuł do znajomych|Strona gotowa do druku)


Autor : prawo _DNIA 09-09-2006 - 16:48 | 6165 raz(y) oglądano.
Nie tylko BHP : Pijana Matka
Rodzina i Dom

Rekordzistka miała ponad 4 promile alkoholu we krwi. Inne, ujęte w tej ponurej statystyce kobiety, osiągnęły wynik niewiele gorszy. Pijane w sztok, miały pod opieką dzieci. Szczególnie dużo takich przypadków odnotowała policja w województwie śląskim. W Będzinie w ciągu minionego miesiąca funkcjonariusze aż czterokrotnie zatrzymywali matki i babcie, które zataczając się, a nawet przewracając, pchały wózek z niemowlakiem. Omal nie doszło do tragedii.


(Cały artykuł: 'Pijana Matka' |1795 więcej słów||Wyślij artykuł do znajomych|Strona gotowa do druku)


Autor : bhpekspert _DNIA 15-05-2006 - 10:20 | 6480 raz(y) oglądano.
Nie tylko BHP : BANK BPH - TWÓJ PARTNER W UNII EUROPEJSKIEJ
Ciekawe tematy - Nie tylko BHP 1 maja 2004 roku Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Bank BPH, jako instytucja europejska, zaznaczył swoje silne zaangażowanie w przedsięwzięcia związane z akcesją, wspierając referendum unijne oraz aktywnie uczestnicząc w kampanii europejskiej.

Przystąpienie do grona państw Wspólnoty Europejskiej oznacza, iż wiele decyzji dotyczących naszego codziennego życia jest podejmowanych w Brukseli. Warto zatem wiedzieć, jak funkcjonują główne instytucje Unii Europejskiej. Informacje o nich, a także o politykach unijnych znajdą Państwo w ABC Unii Europejskiej.Autor : bhpekspert _DNIA 26-03-2006 - 10:22 | 9792 raz(y) oglądano.
Nie tylko BHP : Lista Najbogatszych znad Wisły
Ciekawe tematy - Nie tylko BHP

Forbes doliczył się w Polsce dwunastu miliarderów


Niedawno amerykański "Forbes" ogłosił listę najbogatszych ludzi świata. Wśród nich znalazła się trójka Polaków. Tymczasem polska edycja pisma opublikowała właśnie listę stu najbogatszych Polaków. Największym majątkiem, szacowanym na 6,2 mld zł dysponuje Zygmunt Solorz-Żak, właściciel telewizji Polsat.
Autor : abecadlo _DNIA 10-07-2004 - 03:57 | 6896 raz(y) oglądano.
Nie tylko BHP : PRZEŚCIGNĄĆ ŚMIERĆ
Ciekawe tematy - Nie tylko BHP Motocykliści terroryzują Warszawę!

Jazda pod prąd, szaleńcze wyczyny na osiedlowych uliczkach i wyścigi z prędkością dwustu kilometrów na godzinę w centrum miasta, to codzienność. Są ofiary śmiertelne!INDIE 2015


Nasza nowa strona


Kodeks pracy


OKRESOWY Dla SŁUŻBY BHP, SZKOLENIE SIP


Kategorie


POZWOLENIA ZINTEGROWANE-HANDEL CO2


Głosowanie

Czy Państwowa Inspekcja Pracy spełnia swoją rolę

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 330
Komentarzy: 1


Polecamy ebookiBHP EKSPERT Sp.z o.o.

NIP 678-315-47-15 KRS 0000558141 bhpekspert@gmail.com
tel.kom.(0)501-700-846
Tworzenie strony: 0,230625152588 sekund.