NIE DO WIARY [1]: Aktualizacja: poniedziałek, 13 czerwca 2005 godz. 21:49 [2]

Autor : God Dodano: 01-11-2006 - 08:46
Pracodawca i Pracown [3]
Rozgrzewka” jako mobbing Pracodawca nie ogrzewał zimą swoich dwóch sklepów, a skarżące się ekspedientki zabierał do lasu i organizował im „rozgrzewkę”: miały biegać, podciągać się na gałęziach i chodzić na rękach – podejrzewa prokuratura w Głogowie. Mężczyźnie postawiono zarzut znęcania się nad pracownicami.
[4]
Akt oskarżenia w poniedziałek zostanie skierowany do głogowskiego sądu (fot. arch.)
[5]

Jak poinformował prokurator rejonowy w Głogowie Wojciech Czerwiński, podobną „rozgrzewkę” pracodawca miał kazać im często wykonywać na zapleczu sklepów. Twierdził, że to „poprawi ich kondycję fizyczną i samopoczucie”.

Kobiety musiały wykonywać jego polecenia pod groźbą utraty pracy. W dodatku pracodawca miał wobec nich stosować przemoc, bijąc je np. po twarzy, szarpiąc za włosy, kopiąc – powiedział prokurator.

Trzy pokrzywdzone zeznały, że szef wulgarnie się do nich odnosił, wyzywał je. Ponadto straszył kobiety zwolnieniem, wykorzystując trudną sytuację na rynku pracy. Mężczyzna zwracając się do pracownic miał np. używać zwrotów: „ty kapuściany głąbie”, „jesteś babochłopem” itp.

Do tych incydentów miało dochodzić od 2000 do 2004 roku w dwóch sklepach spożywczo-przemysłowych w małych miejscowościach.

Prokuratura zarzuciła 44-letniemi Pawłowi E., właścicielowi tych placówek, że znęcał się nad kobietami, wykorzystując stosunek zależności pracodawca – podwładny. Grozi za to do pięciu lat więzienia.

Oskarżony, legitymujący się wyższym wykształceniem, nie był karany. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Według niego kobiety zmówiły się, a ich zarzuty to oszczerstwo.

Akt oskarżenia w tej sprawie w poniedziałek zostanie skierowany do głogowskiego sądu.

Komentarze

Wyświetlanie Sortowanie
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować. Zarejestruj lub zaloguj się [6]
Links
  [1] http://bhpekspert.pl/index.php?name=News&catid=10
  [2] http://bhpekspert.pl/index.php?name=News&file=article&sid=1023
  [3] http://bhpekspert.pl/index.php?name=News&catid=&topic=79
  [4] http://bhpekspert.pl/javascript:popup('images/2004/10/22/144711/img500.jpg','540','405','„Rozgrzewka” jako mobbing')
  [5] http://tvp.pl/video/2005/06/13/40801/film.asf
  [6] http://bhpekspert.pl/user.php