VORTAL BHP
Aktualnie jest 860 Linki i 253 kategori(e) w naszej bazie
WARTE ODWIEDZENIA
 Co nowego Pierwsza 10 Zarekomenduj nas Nowe konto "" Zaloguj 22 lipca 2024
KONTAKT Z NAMI

Robert Łabuzek
+48501700846
 
Masz problem z BHP
szukasz odpowiedzi ?
Szybko i gratisowo otrzymasz poradę
zadzwoń lub napisz na maila.

Na stronie przebywa obecnie....

Obecnie jest 23 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Menu główne


Google

Przeszukuj WWW
Szukaj z www.bhpekspert.pl

Temat: NOWOŚCI - NIE ZWIĄZANE Z BHP

Teksty opublikowane w tym temacie.
Autor : God _DNIA 08-01-2007 - 14:38 | 5142 raz(y) oglądano.
Pracodawca-Pracownik : Firma nie musi co roku podnosić pensji
NOWOŚCI - NIE ZWIĄZANE Z BHP
Pracodawcy powinny do końca lutego ustalić ze związkami zawodowymi średni wskaźnik wzrostu tegorocznych płac. Nie oznacza to jednak, że muszą podnieść pensje wszystkim zatrudnionym

Jeśli nie osiągną kompromisu w tym terminie, decyzję podejmie do 10 marca sam pracodawca. Narzuca to ustawa z 16 grudnia 1994 r. o negocjacyjnym systemie kształtowania przyrostu przeciętnych wynagrodzeń u przedsiębiorców ( DzU nr 1, poz. 2 ze zm.) wszystkim przedsiębiorcom zatrudniającym powyżej 50 osób.

 

Czas zacząć rozmowy

 

Tam, gdzie nie ma jeszcze rozmów na temat podwyżek, wkrótce upomni się o nie związek. A dokładnie - zakładowa organizacja związkowa, gdyż porozumienie spisują partnerzy uprawnieni do zawarcia zakładowego układu zbiorowego. Negocjatorzy powinni się kierować obecnym stanem i możliwościami finansowymi zakładu oraz oficjalnymi wskaźnikami, głównie maksymalnego przyrostu przeciętnego wynagrodzenia. Na rok bieżący ustaliła go w rozporządzeniu z 30 listopada zeszłego roku ( DzU nr 225, poz. 1637) Rada Ministrów na poziomie 3,4 proc. Stopień podniesienia przeciętnego wynagrodzenia strony powinny określić w porozumieniu do końca lutego. Na początku roku muszą tylko przedyskutować tę kwestię. Ustawa nie żąda jednak, by strony przyjęły jakiś realny odsetek podwyżek; równie dobrze może to być zero proc. Nie obliguje również do zawarcia porozumienia. Jeśli nie dogadają się do końca lutego, wskaźnik podaje w zarządzeniu sam pracodawca do 10 marca.
Autor : God _DNIA 08-01-2007 - 14:32 | 5141 raz(y) oglądano.
Ekonomia : Firmom będzie łatwiej o wsparcie z Unii
NOWOŚCI - NIE ZWIĄZANE Z BHP
Firmom będzie łatwiej o wsparcie z Unii

Zamiast stosu dokumentów krótki opis inwestycji. Zamiast urzędników, fachowcy oceniający czy projekt ma szansę na dotację - przewidują wstępne ministerialne zapowiedzi ułatwienia firmom drogi po unijną pomoc

Na przedsiębiorstwa, które postawią przede wszystkim na innowacje, czeka w latach 2007 - 2013 około 4,4 mld euro. To prawie połowa puli przeznaczonej na program "Innowacyjna gospodarka". Za te pieniądze firmy będą mogły wyposażać nowoczesne laboratoria, wdrażać najnowocześniejsze technologie. Najpierw jednak przedsiębiorców czekają unijne procedury. Z pierwszych propozycji Ministerstwa Gospodarki wynika, że uda się uniknąć koszmaru z pierwszych miesięcy realizacji programów dla firm w latach 2004 - 2006. - Przewidujemy wsparcie przedsiębiorców już przy przygotowaniu wniosków. Będzie miało ono charakter doradztwa i pomocy, tak by ograniczyć liczbę odrzuconych projektów - wyjaśnia Patrycja Zeszutek z Departamentu Programu Wzrostu Konkurencyjności Przedsiębiorstw w Ministerstwie Gospodarki.
Autor : God _DNIA 08-01-2007 - 14:26 | 5344 raz(y) oglądano.
Ekonomia : Bruksela sypnie miliardami na szkolenia pracowników
NOWOŚCI - NIE ZWIĄZANE Z BHP
Bruksela sypnie miliardami na szkolenia pracownikówSzanse na podniesienie kwalifikacji zawodowych będą wkrótce mieli niemal wszyscy. Z ponad 11,4 mld euro, które UE i budżet państwa przeznaczyły na program operacyjny "Kapitał ludzki", ponad połowa pójdzie na edukację dorosłychekonomia_a_3-1.F.jpg

Autor : abecadlo _DNIA 15-08-2002 - 23:36 | 3550 raz(y) oglądano.
artykułów : Za co odpowiada bank ; Kiedy z zakupu można się wycofać
NOWOŚCI - NIE ZWIĄZANE Z BHP Komentarze i porady ekspertów

Adresy instytucji udzielających pomocy

Akty prawne


Rękojmia czy gwarancja
Za co odpowiada bank
Czym się różni kredyt konsumencki od bankowego
Jak się nie dać oszukać biuru podróży
Kiedy z zakupu można się wycofać
Zanim podpiszesz umowę z kablówką
Reklama, która mami i oszukuje
Jak się nie dać tzw. systemowi argentyńskiemu Kliknij na abecadlo i otwórz wyświetlany adres.


(|77 więcej słów||Wyślij artykuł do znajomych|Strona gotowa do druku)


Autor : bhpekspert _DNIA 04-08-2002 - 12:13 | 4700 raz(y) oglądano.
artykułów : Poselski Projekt Nowelizacji Kodeksu Pracy
NOWOŚCI - NIE ZWIĄZANE Z BHPAutor : poradnik _DNIA 29-06-2002 - 01:40 | 4595 raz(y) oglądano.
artykułów : Chirurg skazany za molestowanie seksualne pielegniarek
NOWOŚCI - NIE ZWIĄZANE Z BHP Skazany chirurg, który molestował pielęgniarki

Agnieszka Kublik 16-05-2002

Precedensowy wyrok w środowisku lekarskim: chirurg molestował seksualnie w pracy, został skazany. - Było mu obojętne, kogo, gdzie i kiedy. Byle podotykać, poobcierać się - opowiada pielęgniarka, jedna z ofiar dr Pawła X., chirurga dziecięcego, dyrektora Pogotowia Ratunkowego.Autor : Anita _DNIA 20-06-2002 - 06:29 | 5320 raz(y) oglądano.
artykułów : Kilku z małopolski na liście bogaczy
NOWOŚCI - NIE ZWIĄZANE Z BHP Środa, 19 czerwca 2002r.

Ośmiu Małopolan znalazło się wśród stu najbogatszych Polaków. Tygodnik ,Wprost" ogłosił kolejną ich listę, a jej autorzy twierdzą, iż majątek Billa Gatesa (210 mld zł) wart jest cztery razy więcej niż majątek całej setki polskich bogaczy (52 mld zł).

Na ogłoszonej właśnie przez tygodnik ,Wprost" kolejnej liście stu najbogatszych Polaków znaleźliśmy ośmiu biznesmenów z Małopolski (tyle samo w ub.r.). Na tej swoistej huśtawce dla bogaczy zabrakło Henryka Kuśnierza i Jerzego Mazgaja - głównych udziałowców giełdowej spółki KrakChemia (99. miejsce w ub.r.), pojawiły się zaś nowe nazwiska, a pozostałe zmieniły miejsca.
Autor : Jan1 _DNIA 18-06-2002 - 18:26 | 7851 raz(y) oglądano.
artykułów : Nowe zasady wypłacania mieszkaniowej premii gwarancyjnej
NOWOŚCI - NIE ZWIĄZANE Z BHP Zmienią się zasady wypłacania premii gwarancyjnej


Na listę wydatków dających przeszło 2 mln posiadaczy książeczek mieszkaniowych prawo do premii gwarancyjnej powróci wykup mieszkań lokatorskich.

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy, która ma przywrócić najpóźniej od połowy sierpnia premie na wykup mieszkań lokatorskich od gmin, zakładów pracy oraz spółdzielni. Wicepremierowi Markowi Polowi udało się przeforsować takie rozwiązanie, mimo sprzeciwu Ministerstwa Finansów. Poszerzenie listy wydatków mieszkaniowych nagradzanych premią może bowiem oznaczać dodatkowe obciążenie budżetu państwa. Kiedy rząd Buzka ograniczył przed rokiem prawa do premii, tłumaczył to m.in. koniecznością cięcia wydatków budżetowych.

Premie dla posiadaczy książeczek pochłaniają grubo ponad miliard złotych rocznie. Np. w 2001 r. rząd wydał na ten cel prawie 1,6 mld zł oraz dodatkowo ponad 600 mln na spłatę zobowiązań wobec PKO BP jeszcze z wcześniejszych lat (bank wypłaca premie z własnej kasy, a budżet zwraca mu potem te pieniądze z odsetkami). Gdyby nie częściowe ograniczenie możliwości uzyskania premii, w 2001 r. budżet wydałby na ten cel o 400 mln zł więcej (tak szacował rząd Buzka).
INDIE 2015


Nasza nowa strona


Kodeks pracy


OKRESOWY Dla SŁUŻBY BHP, SZKOLENIE SIP


Kategorie


POZWOLENIA ZINTEGROWANE-HANDEL CO2


Głosowanie

Czy Państwowa Inspekcja Pracy spełnia swoją rolę

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 330
Komentarzy: 1


Polecamy ebookiBHP EKSPERT Sp.z o.o.

NIP 678-315-47-15 KRS 0000558141 bhpekspert@gmail.com
tel.kom.(0)501-700-846
Tworzenie strony: 0,242326021194 sekund.