VORTAL BHP
Aktualnie jest 860 Linki i 253 kategori(e) w naszej bazie
WARTE ODWIEDZENIA
 Co nowego Pierwsza 10 Zarekomenduj nas Nowe konto "" Zaloguj 21 lutego 2024
KONTAKT Z NAMI

Robert Łabuzek
+48501700846
 
Masz problem z BHP
szukasz odpowiedzi ?
Szybko i gratisowo otrzymasz poradę
zadzwoń lub napisz na maila.

Na stronie przebywa obecnie....

Obecnie jest 39 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Menu główne


Google

Przeszukuj WWW
Szukaj z www.bhpekspert.pl

Pozwolenia Zintegrowane: Jak długo nowo powstała instalacja (zobligowana do uzyskania pozwolenia zintegrowanego) może produkować na zasadzie prób bez pozwolenia zintegrowanego? Czy za okres prób będzie musiała ponieść zwiększone opłaty za korzystanie ze środowiska? Jakie ustawoda Autor : God
Ochrona Środowiska

Odpowiedź


odpowiedzi udzielono: 29 listopada 2007 r.


stan prawny dotychczas nie uległ zmianie


Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2006 r. Nr 129, poz. 902 z późn. zm.) - art. 76 ust. 1 i ust. 2 pkt 3 - nie przewiduje możliwości dla nowej instalacji wymagającej pozwolenia zintegrowanego "produkowania na zasadzie prób" bez wcześniejszego uzyskania takiego pozwolenia.


Uzasadnienie


Wszelkie kwestie dotyczące eksploatacji instalacji wymagającej pozwolenia zintegrowanego uregulowane są w ustawie z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2006 r. Nr 129, poz. 902 z późn. zm.).


Ustawa nie przewiduje możliwości dla nowej instalacji wymagającej pozwolenia zintegrowanego "produkowania na zasadzie prób" bez wcześniejszego uzyskania takiego pozwolenia.


W okresie rozruchu nowej instalacji możliwe jest jedynie okresowe utrzymywanie się uzasadnionych technologicznie warunków eksploatacyjnych odbiegających od normalnych. Warunki wprowadzania do środowiska substancji lub energii w takim przypadku są określane w każdym pozwoleniu emisyjnym, w tym pozwoleniu zintegrowanym.


W myśl ustawy p.o.ś. nowa instalacja nie powinna być w ogóle oddana do użytkowania bez wymaganego pozwolenia na emisję, w tym pozwolenia zintegrowanego (art. 76 ust. 1 i ust. 2 pkt 3 p.o.ś.).


Dla instalacji wymagających pozwolenia zintegrowanego, ustawa - Prawo ochrony środowiska przewiduje szczególne sankcje za eksploatację bez uzyskania takiego pozwolenia. Zgodnie z art. 365 ust. 1 pkt 1 p.o.ś., wojewódzki inspektor ochrony środowiska jest obowiązany do wstrzymania, w drodze decyzji, użytkowania instalacji eksploatowanej bez wymaganego pozwolenia zintegrowanego.


Dodatkowo, zgodnie z art. 276 p.o.ś., podmiot korzystający ze środowiska bez uzyskania wymaganego pozwolenia ponosi opłatę podwyższoną za korzystanie ze środowiska. Opłaty te ponosi się za cały okres eksploatacji instalacji bez wymaganego pozwolenia (żaden "okres prób" nie wchodzi tu w rachubę).

Komentarze

Wyświetlanie Sortowanie
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować. Zarejestruj lub zaloguj się
INDIE 2015


Nasza nowa strona


Kodeks pracy


OKRESOWY Dla SŁUŻBY BHP, SZKOLENIE SIP


Kategorie


POZWOLENIA ZINTEGROWANE-HANDEL CO2


Głosowanie

Czy Państwowa Inspekcja Pracy spełnia swoją rolę

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 330
Komentarzy: 1


Polecamy ebooki



BHP EKSPERT Sp.z o.o.

NIP 678-315-47-15 KRS 0000558141 bhpekspert@gmail.com
tel.kom.(0)501-700-846
Tworzenie strony: 0,260342121124 sekund.